Daisy Jones and the Six - recenzja serialu o zespole rockowym z lat 70.

Daisy Jones and the Six - recenzja serialu o zespole rockowym z lat 70.
Autor Ewa Wiśniewska
Ewa Wiśniewska23.09.2023 | 6 min.

Serial "Daisy Jones and the Six" to prawdziwa gratka dla fanów muzyki rockowej lat 70. XX wieku. Produkcja przedstawia barwną i burzliwą historię tytułowego zespołu, który błyskawicznie zdobył popularność, by równie niespodziewanie rozpaść się u szczytu sławy. Fabuła serialu wciąga widza w klimat lat 70., kiedy rock był buntem, wolnością i stylem życia.

Barwna historia zespołu Daisy Jones and the Six

Serial opowiada o losach charyzmatycznej wokalistki Daisy Jones oraz zespołu The Six, na czele którego stoi charyzmatyczny lider Billy Dunne. Początkowo oboje działają osobno, lecz w pewnym momencie ich drogi się krzyżują. Z połączenia tych dwóch światów rodzi się fenomen muzyczny - zespół Daisy Jones and the Six.

Daisy Jones - buntownicza gwiazda rocka

Daisy Jones to utalentowana wokalistka o burzliwej przeszłości, próbująca odnaleźć siebie w męskim świecie rock and rolla lat 70. Jest niepokorna, lubi imprezować i eksperymentować z narkotykami. Jej życie to ciągła huśtawka nastrojów i autodestrukcja. Jednak na scenie zmienia się nie do poznania - jej charyzmatyczny wokal hipnotyzuje tłumy.

Billy Dunne - charyzmatyczny lider zespołu

Billy to lider zespołu The Six, utalentowany gitarzysta i wokalista, który walczy z własnymi demonami. Jest ambitny i chce sięgnąć rockowego szczytu, ale jego nałogi i burzliwe życie osobiste nie ułatwiają drogi na top listy przebojów. Billy i Daisy łączą i dzielą silne osobowości -razem tworzą wybuchową mieszankę.

Pozostali członkowie zespołu

W zespole grają też utalentowani instrumentaliści - perkusista Karen Sirko, basistka Petra Kelly, klawiszowiec Graham Dunne (brat Billy'ego) i gitarzysta Eddie Roundtree. Każdy z nich ma swoją historię i problemy. Wspólnie tworzą jednak zgrany, choć nie pozbawiony wewnętrznych napięć zespół.

Aktorska obsada serialu

W rolę Daisy Jones wciela się charyzmatyczna Riley Keough. Jest wnuczką legendarnego Elvisa Presleya, co predysponuje ją do rockowych ról. Billy'ego Dunne gra Sam Claflin, znany m.in. z serii "Igrzyska Śmierci". W pozostałych rolach występują m.in. Suki Waterhouse, Sebastian Chacon i Camila Morrone.

Riley Keough jako Daisy Jones

Riley Keough idealnie oddaje charakter tytułowej bohaterki - jej dzikość, nieposkromioną energię i rockowy temperament. Aktorka świetnie czuje się w tej roli i wnosi na ekran prawdziwy, rockowy ducha lat 70.

Sam Claflin w roli Billy'ego Dunne

Sam Claflin znakomicie oddaje charyzmę i wewnętrzne rozterki lidera zespołu The Six. Jego kreacja Billy'ego to połączenie buntu, charyzmy i wrażliwości. Aktor świetnie odnajduje się w rockowym klimacie serialu.

Pozostała obsada

Aktorzy grający pozostałych członków zespołu również świetnie wcielają się w rockowe role. Tworzą barwną i widowiskową grupę, której losy wciągają widza bez reszty. Serial na pewno zawdzięcza im wiele.

Klimat rocka lat 70. XX wieku

Serial świetnie oddaje rockowy klimat epoki, kiedy trwała prawdziwa rewolucja obyczajowa. Oprawa audiowizualna przenosi widza w czasie do Ameryki lat 70. ubiegłego wieku.

Scenografia i kostiumy

Doskonale odwzorowano realia epoki - meble, samochody, ubrania. Widz widzi świat oczami członków zespołu - kluby, koncerty, trasy. Dużą wagę przykładano do historycznych kostiumów.

Oprawa muzyczna

W serialu pojawia się wiele przebojów z epoki, a także specjalnie skomponowanych utworów. Aktorzy sami wykonują partie wokalne, co dodaje autentyzmu. Muzyka idealnie oddaje klimat scen rockowych lat 70.

Fabuła osadzona w realiach epoki

Również fabuła serialu oddaje realia tamtych czasów - bunt młodych, eksperymenty z narkotykami, seksualną rewolucję. Twórcy zadbali o historyczną wierność przedstawionych wydarzeń.

Recenzje i opinie serialu

"Daisy Jones and the Six" zebrało bardzo dobre recenzje od krytyków i widzów. Chwalą fabułę, muzykę i grę aktorów. Wielu uważa, że to jeden z najlepszych seriali o muzyce rockowej w ostatnich latach.

Porównanie z książką

Serial jest adaptacją bestsellerowej powieści Taylor Jenkins Reid. Krytycy chwalą wierne oddanie książki, choć serial rozwija niektóre wątki.

Nagrody

Produkcja była nominowana do nagród Złotych Globów za najlepszy serial dramatyczny i dla Riley Keough. Aktorzy zdobyli też nagrody Critics Choice Awards.

Wnioski - serial wart obejrzenia

„Daisy Jones and the Six” to zdecydowanie serial wart obejrzenia dla fanów muzyki i klimatu lat 70. XX wieku. Świetnie oddaje epokę, a aktorzy grają znakomicie. Produkcja ma szansę przypaść do gustu zarówno młodszej, jak i starszej widowni.

Dla kogo będzie interesujący?

Serial poleca się przede wszystkim miłośnikom rocka lat 70., ale także - dzięki uniwersalnej fabule - wszystkim fanom seriali obyczajowych z wątkiem muzycznym.

Czy można spodziewać się 2 sezonu?

Wobec bardzo dobrego przyjęcia 1 sezonu, wydaje się bardzo prawdopodobne, że powstanie kontynuacja losów zespołu i jego członków. Twórcy na razie nie potwierdzili oficjalnie 2 sezonu.

Ciekawostki o serialu

Produkcja "Daisy Jones and the Six" kryje wiele ciekawostek, które ujawnili twórcy i aktorzy.

Aktorzy sami grali i śpiewali

Aktorzy wcielający się w muzyków sami nauczyli się gry na instrumentach i śpiewu, by zagrać i wykonać partie wokalne na żywo podczas kręcenia serialu.

Inspirowane prawdziwymi wydarzeniami

Choć fabuła serialu jest fikcyjna, czerpie inspiracje z autentycznych wydarzeń - skandali i historii prawdziwych rockowych zespołów lat 70. XX w.

Kulisy zdjęć

Aktorzy wspominali, że atmosfera na planie była luźna i twórcza, co pomagało wczuć się w klimat epoki. Reżyser zezwalał nawet na imprezowanie po zdjęciach!

Podsumowanie

Serial "Daisy Jones and the Six" to prawdziwa uczta dla miłośników rocka lat 70. XX wieku. Fabuła wciąga widza w barwny świat muzyki i buntu tamtych czasów. Aktorzy świetnie wcielają się w role członków kultowego już zespołu, a muzyka przenosi w czasie. Nie można odmówić tej produkcji rozrywkowego kunsztu i klimatu epoki. "Daisy Jones and the Six" to serial obowiązkowy dla fanów rock and rolla.

Najczęściej zadawane pytania

Serial jest adaptacją bestsellerowej powieści Taylor Jenkins Reid pod tym samym tytułem.

Główne role grają Riley Keough jako Daisy Jones i Sam Claflin jako Billy Dunne.

Serial dostępny jest na platformie Amazon Prime Video.

Pierwszy sezon składa się z 10 odcinków.

Aktorzy wcielający się w muzyków sami wykonywali partie wokalne i grali na instrumentach.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak ochronić swoje oczy przed promieniowaniem UV?
  2. Jak powstawał kultowy film "Pulp Fiction"?
  3. Komedie pomyłek - najzabawniejsze sceny
  4. Recenzja dramatu sportowego Air - wstrzymaj oddech!
  5. Filmy o wikingach - historia i mit
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Ewa Wiśniewska
Ewa Wiśniewska

Witajcie na moim kolorowym świecie! Tutaj sportowy duch przeplata się z pasją do kreowania wnętrz. W filmach i serialach odnajduję inspiracje, które marketingowo przekształcam w unikalne treści. Razem odkrywajmy piękno ruchu, wnętrzarskiej sztuki oraz ekranowych historii.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły